Biżuteria orientalna z okiem proroka
Biżuteria orientalna kusi swoją bardzo oryginalną i nietypową stylistyką oraz często używanymi motywami z dawnych wierzeń i religii. Bardzo popularny jest motyw z okiem proroka. Skąd się wziął i co oznacza?
2018-04-27, 11:56

Pamiątka z wakacji - biżuteria z okiem proroka

biżuteria oko proroka, biżuteria orientalna

Co roku tysiące ludzi jako kierunek swoich wakacji wybiera Turcję oraz kraje ościenne. Oprócz wspomnień i setek zdjęć przywozimy masę pamiątek dla bliskich i dla nas samych. Jedną z najczęściej wybieranych jest biżuteria z okiem proroka. Występuje pod wieloma formami bransoletek, naszyjników, koralików czy kolczyków. Motyw ten w krajach perskich jest bardzo popularny i umieszczany w wielu miejscach jak na domach w postaci zawieszek, na wycieraczkach czy nawet na samolotach jako logo Tureckich prywatnych linii lotniczych Flyair.

biżuteria oko proroka, biżuteria orientalna

Oko proroka na biżuterii - amulet

Nazar zwany też okiem Fatimy lub okiem proroka to amulet który ma chronić przed "złym okiem". W dawnych wierzeniach pochodzących jeszcze z czasów Egiptu zły wzrok mógł sprowadzić na ludzi nieszczęścia i takie amulety w formie biżuterii z okiem proroka miały przed tym chronić. Jeżeli takie oko pękało znaczyło że spełniło swoją rolę i uchroniło nas przed nieszczęściem. Warto zaznaczyć że w wielu krajach ten symbol stał się elementem tradycji, przywiązania i nie ma podłoża religijnego.

Jeżeli szukacie pięknej i intrygującej biżuterii z okiem proroka zapraszamy do naszego sklepu Ottomania.

KONTAKT / AUTOR
Ottomania
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.