Jak zrobione są lampy orientalne?
Jeśli chcemy wprowadzić odrobinę wschodniej atmosfery do domów, sprawmy sobie lampy orientalne. Bajecznie kolorowe, przynoszą równie bajkowy klimat. Czy zastanawiali się Państwo, jak są zrobione i gdzie pasują?
2018-09-26, 11:29

Jak przebiega proces tworzenia lamp orientalnych?

Lampy orientalne zdobione są ręcznie, dlatego tak naprawdę każda z nich jest inna. Aby je przygotować, potrzebny jest metalowy, kuty w skomplikowane wzory stelaż, bezbarwne i kolorowe szkło na klosze oraz koraliki i paciorki do ich zdobienia. Podstawą jest kloszyk z białego szkła. To na niego w mozaikowe wzory układane są pocięte na geometryczne elementy kawałki barwnego szkła. Między nie wtykane są jeszcze dodatki.

czerwone lampy orientalne

Co się na nie składa?

Lampy orientalne mają zazwyczaj kilka mniejszych segmentów zawieszonych na różnej wysokości. Na przykład te z Ottomanii składają się z 4 kloszy o średnicy 12,5 cm, które zawieszono na łańcuszkach o długości maksymalnie 90 cm.

zielone lampy orientalne

Gdzie pasują lampy orientalne?

Takie oświetlenie będzie pasowało tam, gdzie chcemy stworzyć przytulny, lekko tajemniczy klimat. Dają lekko przytłumione światło. Ozdobią sypialnie i restauracje z orientalnym jedzeniem.

KONTAKT / AUTOR
Ottomania
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.